blank

Harley-Davidson Club Wrocław

H-DC Wrocław Since 1970

Harley-Davidson Club Wrocław został założony w roku 1970 przez Adama Mellera i jest najstarszym obecnie klubem Harley-Davidson w Polsce.

Od kilkunastu lat funkcjonuje jako Stowarzyszenie i posiadając statut aktywnie go realizuje.

Głównym celem klubu jest zrzeszanie miłośników motocykli marki Harley-Davidson oraz propagowanie wiedzy na jej temat.

Klub zrzesza ludzi, dla których Harley to nie tylko hobby ale równierz styl życia.

Klub posiada dość bogatą historię, z inicjatywy Adama Mellera oraz dwóch jego kolegów, Janka Ochmanna oraz Jurka Maltanowskiego, w 1970 roku powstał we Wrocławiu Klub Harley-Davidson, który obejmował swoim zasięgiem Dolny Śląsk. Klub stanowił na początku sekcję Klubu Harley-Davidson z Warszawy, jednak bardzo szybko uzyskał pełną niezależność jako Harley-Davidson Club Wrocław.

W roku 1976 H-DC Wrocław był największym klubem H-D w Polsce; liczył sobie 46 członków. Od momentu powstania nasz klub uczestniczył w organizacji jedynego w owych czasach Międzynarodowego Zlotu Harley-Davidson na terenie Kraju: w Tucholi ('72), Wolsztynie ('73 i '74) i Płocku ('75).

W końcu H-DC Wrocław rozpoczął samodzielne organizowanie zlotów motocyklowych; począwszy od 1976 roku, przez kilka lat, klub co roku zapraszał do Mirosławic koło Wrocławia miłośników i posiadaczy motocykli ze stajni Harley-Davidson.

W 1979 roku Adam Meller wyjechał z kraju. W latach osiemdziesiątych z uwagi na stan wojenny oraz ogólny kryzys w którym znajdował się kraj, działalność klubu nie była tak spektakularna jak w latach siedemdziesiątych.

W 1995 roku Adam Meller powrócił do kraju. Od tego czasu dzięki zaangażowaniu i miłości do motocykli H-D członków klubu, H-DC Wrocław zaczął znowu rozkwitać tak jak to miało miejsce na początku jego istnienia.

Od 2007 roku cyklicznie odbywa się jedyny w swoim rodzaju przez nas organizowany zlot w Wałbrzychu na terenie Zamku Książ.

Jako jedyny klub H-D w Polsce organizujemy nie komercyjną imprezę na którą wpuszczni są tylko i wyłącznie posiadacze maszyn ze stajni w Milwaukee.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią oraz do kontaktu z nami.

H-DC Wrocław Since 1970